Výběr dětské postýlky, matrace, povlečení a přebalovacího pultu pro vaše miminka...

Jak uložit miminko? Na záda!

Někdy před dvaceti léty si pediatři v mnoha vyspělých zemích povšimli jedné podivnosti: začalo přibývat dětí, které zemřely během prvního roku života, a to náhle, bez jakýchkoli předchozích varovných signálů. Lékaři pro to vymysleli odborný termín : syndrom náhlého úmrtí novorozenců a kojenců – SIDS.

Tento syndrom je následek opožděné a nedokonalé kontroly dechu a srdeční činnosti. Co je skutečnou příčinou jeho vzniku se jednoznačně neví. Ale jsou známy už rizikové faktory. K těm patří v první řadě spaní na břiše. Riskantní je také spaní na měkké podložce a přítomnost jakékoli plandavé látky, neboť dítě si do nich může zachumlat obličej, a tak znemožnit proudění vzduchu k ústům a do nosu. Špatné je i přehřátí, které bývá následkem zbytečně teplého oblečení.

K tomu, že syndromu náhlé smrti je možné při troše snahy a dobré vůle zabránit, svědčí fakt, že v zemích jako je třeba Austrálie nebo Filipíny, kde tradice velí ukládat děti výhradně jen na záda, je tento syndrom věcí zcela neznámou.

Tyto znalosti je třeba šířit kdykoli a kdekoli, informace o nutnosti zádové polohy si naštěstí už maminky odnášejí z porodnice nebo z poradny od dětské sestry nebo pediatra.

Doporučujeme dětské bukové postýlky

 
Dětská postýlka MICHAL
se šuplíkem
Dětská postýlka Michal se šuplíkem

Rozměr 120x60cm. Bezpečná postýlka podle D-testu. Pod postýlkou je praktický šuplík. Postýlka má 3 polohy roštu...

2360 Kč Zobrazit detaily
 
 
Dětská postýlka PATRIK
lze rozložit na válendu
Dětská postýlka Patrik

Rozměr 140x70cm. Postýlku využijete i když dítě vyroste - lze ji rozložit na postel. Postýlka má 3 vyndávací příčky a 3 polohy roštu...

2120 Kč Zobrazit detaily